You are here
Home > Uncategorized > Co trzeba wiedziec o butelce do karmienia

Co trzeba wiedziec o butelce do karmienia

karmieniaSterylne warunki nie są co prawda zdrowe, ale niektóre przedmioty, z którymi dziecko ma permanentną styczność powinny być zachowane w szczególnej czystości.

W utrzymaniu czystości smoczków i butelek pomocnych jest kilka kluczowych zasad, o których warto pamiętać:

 

 

 1. Butelka o prostych kształtach będzie o wiele łatwiejsza do umycia.
 2. Pamiętaj, że nie każda butelka nadaje się do mycia w zmywarce.
 3. Specjalna szczotka i szczoteczka pomoże w usunięciu resztek mleka z zakamarków.
 4. Wypłukanie smoczka i butelki wodą od razu po karmieniu, ułatwi późniejsze umycie ich.
 5. Należy starannie płukać smoczki i butelki.
 6. Aby nie pozostawić żadnych kłaczków ze ściereczki na smoczku czy butelce – nie wycieraj butelki po myciu tylko po prostu połóż na suszarce, aby wyschła.
 7. Do sterylizacji najwygodniej jest użyć sterylizatora, do którego wystarczy na kilka minut włożyć smoczek i butelkę.
 8. Pamiętaj, że w sterylizatorze znajduje się gorąca para. Uważaj na nią podczas otwierania urządzenia.
 9. Nie zapominaj o dokładnej higienie dłoni zanim dotkniesz wysterylizowanego urządzenia, żeby nie przenieść na niego żadnych zarazków.
 10. Wyjałowione przedmioty najlepiej wyjmować przy pomocy rękawicy kuchennej.
 11. Na rynku znajdują się także dość drogie urządzenia, które są zaopatrzone w funkcję sterylizatora, jak również podgrzewacza. Dzięki nim oprócz sterylizacji butelek, można podgrzać dla maleństwa gotowe danie ze słoiczka.
 12. Jeśli wybierzesz elektryczny sterylizator parowy sterylizujący kilka butelek naraz, warto pamiętać o tym, że jest on dość dużych rozmiarów.
 13. Istnieją również butelki samosterylizujące, które na kilka minut wkłada się do kuchenki mikrofalowej w celu dezynfekcji.
 14. Możesz także wybrać niewielkich rozmiarów sterylizator mikrofalowy wykonany ze specjalnego plastiku lecz należy pamiętać o tym, że niektóre rodzaje butelek nie mogą być w nim sterylizowane.
 15. Kiedy planujesz podróż, zaopatrz się w specjalny płyn i tabletki do sterylizacji, które na zimnie pomogą ci wyjaławiać smoczki i butelki.
 16. Podczas sterylizacji poprzez gotowanie należy czystą butelkę i smoczek włożyć do wrzątku na 10-15 min przez cały czas utrzymując stan gotowania (najlepiej sterylizować smoczki oddzielnie z butelkami).

Należy pamiętać o tym, że smoczki i butelki trzeba sterylizować do momentu, kiedy dziecko skończy pół roku. Jeśli niemowlę jest starsze wystarczy wyparzanie. Zabiegi dbające o czystość smoczków i butelek można przerwać, kiedy malec skończy rok. Jednak ważne jest, żeby tego nie zaniedbywać, jeśli maluszek ma skłonności do biegunek, pleśniawek czy stanów zapalnych jamy ustnej.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Top