You are here
Home > po ciąży > Karmienie piersią poza domem

Karmienie piersią poza domem

karmienie-piersiaJeśli nie chcesz niepotrzebnie denerwować niemowlaka, kiedy jesteście na spacerze, nie odkładaj do powrotu do domu. Nie próbuj także uspokajać maleństwa kołysaniem, bujaniem czy smoczkiem, ponieważ i tak nie przyniesie to oczekiwanego efektu. Postaraj się uspokoić i nie denerwować, a następnie nakarm malca, pomimo że piersią na dworze może ci się wydawać bardzo krępujące.

Wskazówki, jak sprawnie i bezstresowo poradzić sobie w nowej sytuacji:

 1. Pamiętaj, że dziecko można karmić właściwie wszędzie. Gdy jest ciepło możesz nakarmić go tam, gdzie znajdziesz coś do siedzenia. Podczas chłodniejszych miesięcy w celu nakarmienia dziecka, możesz udać się do jakiegokolwiek ciepłego miejsca (restauracja, kawiarnia) i zapytać czy możesz nakarmić malca.
 2. Jeżeli odczuwasz silne skrępowanie, warto pomyśleć o staniku ze specjalną odpinaną klapką. Jednak większość kobiet preferuje zwykły stanik obowiązkowo rozpinający się z przodu.
 3. Ważne, żebyś nie ubierała się w ubrania, których nie możesz rozpiąć. Najwygodniejsze będą sukienki lub bluzki, które posiadają rozpięcia z przodu (na guziki lub zatrzaski). Możesz także ubrać się w luźny podkoszulek lub bluzę, które bez problemu podciągniesz do góry.
 4. Podczas chłodnych dni im mniej warstw ubrań założysz na siebie, tym lepiej – będziesz miała mniej ciuchów do odpinania.
 5. Na pierwsze kilka spacerów zabierz ze sobą do towarzystwa kogoś, kto będzie dla ciebie wsparciem, przy kim będziesz czuła się dobrze i bezpiecznie.
 6. Pomocne ci będą:
  – butelka wody do umycia rąk,
  – wkładki laktacyjne,
  – coś do picia,
  – jedzenie,
  – jedna lub dwie tetrowe pieluchy.
 7. Jeżeli nie ma gdzie usiąść, dobrze byłoby gdybyś zabierała ze sobą małe składane krzesełko lub stołeczek, które spokojnie zmieści się w wózkowym bagażniku. Wtedy nie będziesz skazana na siadanie na chłodnym murku, podmokłej łączce czy wilgotnym mchu.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Top