Karmienie piersią poza domem

Karmienie Piersią Poza DomemJeśli nie chcesz niepotrzebnie denerwować niemowlaka, kiedy jesteście na spacerze, nie odkładaj do powrotu do domu. Nie próbuj także uspokajać maleństwa kołysaniem, bujaniem czy smoczkiem, ponieważ i tak nie przyniesie to oczekiwanego efektu. Postaraj się uspokoić i nie denerwować, a następnie nakarm malca, pomimo że piersią na dworze może ci się wydawać bardzo krępujące.

Wskazówki, jak sprawnie i bezstresowo poradzić sobie w nowej sytuacji:

 1. Pamiętaj, że dziecko można karmić właściwie wszędzie. Gdy jest ciepło możesz nakarmić go tam, gdzie znajdziesz coś do siedzenia. Podczas chłodniejszych miesięcy w celu nakarmienia dziecka, możesz udać się do jakiegokolwiek ciepłego miejsca (restauracja, kawiarnia) i zapytać czy możesz nakarmić malca.
 2. Jeżeli odczuwasz silne skrępowanie, warto pomyśleć o staniku ze specjalną odpinaną klapką. Jednak większość kobiet preferuje zwykły stanik obowiązkowo rozpinający się z przodu.
 3. Ważne, żebyś nie ubierała się w ubrania, których nie możesz rozpiąć. Najwygodniejsze będą sukienki lub bluzki, które posiadają rozpięcia z przodu (na guziki lub zatrzaski). Możesz także ubrać się w luźny podkoszulek lub bluzę, które bez problemu podciągniesz do góry.
 4. Podczas chłodnych dni im mniej warstw ubrań założysz na siebie, tym lepiej – będziesz miała mniej ciuchów do odpinania.
 5. Na pierwsze kilka spacerów zabierz ze sobą do towarzystwa kogoś, kto będzie dla ciebie wsparciem, przy kim będziesz czuła się dobrze i bezpiecznie.
 6. Pomocne ci będą:
  – butelka wody do umycia rąk,
  – wkładki laktacyjne,
  – coś do picia,
  – jedzenie,
  – jedna lub dwie tetrowe pieluchy.
 7. Jeżeli nie ma gdzie usiąść, dobrze byłoby gdybyś zabierała ze sobą małe składane krzesełko lub stołeczek, które spokojnie zmieści się w wózkowym bagażniku. Wtedy nie będziesz skazana na siadanie na chłodnym murku, podmokłej łączce czy wilgotnym mchu.
Karmienie piersią poza domem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *