You are here
Home > karmienie > Mleczne specjalności dla małych chorowitków

Mleczne specjalności dla małych chorowitków

Współcześnie coraz więcej maluchów cierpi na alergie i uczulenia związane ze spożywanymi pokarmami. To pokłosie chorób cywilizacyjnych wymusiło na producentach konieczność oferowania bardzo urozmaiconych kaszek, zupek itp. Dzięki temu mama, której dziecko nie może jeść wszystkiego, nie będzie musiała przygotowywać „bezpiecznych potraw” dla swojej pociechy samodzielnie.

Dla dzieci nietrawiących laktozy:

Mleko niskolaktozowe – Bebilon niskolaktozowy (bez recepty) – zawiera obniżoną zawartość laktozy, dlatego jest on przeznaczony dla niemowląt:

  • mających problemy z trawieniem laktozy,
  • cierpiących na bóle brzuszka i kolki jelitowe,
  • po ostrych biegunkach.

Dla dzieci ze stwierdzoną alergią:

Mieszanki elementarne – Sinlac (bez recepty) – podaje się go z w celu uniknięcia alergii lub celiakii (zaburzenia trawienia) oraz jako produkt zastępujący mleko w przypadku, gdy dziecko choruje na alergię spowodowaną białkiem mleka krowiego. Preparat Sinlac można podawać dzieciom, które ukończyły piąty miesiąc życia i urozmaicać go warzywami lub owocami, ponieważ jest to preparat zbożowy – bezglutenowy, który zawiera jedynie białko pochodzące z mączki chleba świętojańskiego i mąki ryżowej.

Mieszanki elementarne – Bebilon amino (na receptę) – podaje się w przypadku bardzo ciężkich alergii. W tej mieszance źródłem białka są wyłącznie wolne aminokwasy.

Hydrolizaty białkowe– Bebilon pepti 1, Bebilon pepti 2, Nutramigen (na receptę) – są to preparaty, które w wyniku podziału białka na malusieńkie fragmenty prawie w całości zostały pozbawione właściwości alergizujących, co odbiło się również na smaku i zapachu mleka.

Preparaty sojowe – ProSobee 1, ProSobee 2, Bebiko sojowe, Bebiko sojowe 2R, Humana SL, Isomil, Bebilon sojowy 1, Bebilon sojowy 2 [- na receptę (oprócz Bebiko sojowego i Bebiko sojowego 2R)] – są preparatami, których nie można podawać niemowlętom bez porozumienia z lekarzem, ponieważ jak wykazują badania – prawie połowa dzieci, które są uczulone na krowie mleko, reaguje alergicznie także na soję.

Dla dzieci z celiakią:

MCT – Bebilon pepti MCT, Humana z MCT, Portagen, Pregestimil (na receptę) – są podawane dzieciom, które mają trudności z trawieniem tłuszczu lub cierpią na zaburzenia wchłaniania. Produkty takie jak Pregestimil i Bebilon pepti MCT podaje się dzieciom, które reagują alergicznie na białka krowiego mleka.

Dla dzieci z problemami żołądkowymi:

Mleko HA – NAN HA Sensitive, NAN AR, NAN HA 1 i 2, Bebiko HA 1 i 2, Humana HA (bez recepty) – to mleko hipoalergiczne dla młodszych, ale także dla starszych niemowląt, których nie wolno podawać dzieciom, u których już wykryto alergię. Dla dziecka, które miewa kolki lub lekkie problemy trawienne przeznaczona jest mieszanka NAN HA Sensitive. Natomiast dla niemowląt, które ulewają pokarm przeznaczone jest mleko początkowe NAN AR.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Top