Nordic Walking doskonały dla kobiet w ciąży

Nordic Walking Doskonały Dla Kobiet W CiążyBrzuch aktywnej przyszłej mamy to dla dziecka wymarzone miejsce do rozwoju. Dużo się dzieje, mama ma kondycję, świetne samopoczucie i dba o siebie – maluch to wszystko czuje, a jego organizm na pewno doceni te starania i będzie rozwijał się tak, jak powinien.

Kobiety, które zachodzą w ciążę w sprzyjającym dla swojego organizmu momencie życia, naturalnie lepiej czują się od starszych przyszłych matek lub kobiet, które akurat przeżywają załamanie formy. Jednak nie tylko o klasyczną sprawność fizyczną chodzi. Jak wiadomo uprawianie sportu podobnie jak niektóre dania, wzmaga wydzielanie endorfin, odpowiedzialnych za poczucie zadowolenia. Dlatego też jeśli przyszła mama dobrze się czuje i ma satysfakcję ze sportu, znacznie łatwiej przyjedzie jej przejść przez nawet najtrudniejsze powikłania ciążowe.
Panie aktywne i sprawne będą zapewne musiały z niektórych swoich aktywności zrezygnować, jednak nie ma przeciwwskazań, by zastąpić bardziej forsowne sporty takimi, które są na pewno dla dziecka i matki bezpieczne, a do tego przynoszą obojgu sporą dawkę satysfakcji.

Nordic walking

Spacery z kijami? Czy to na pewno aktywność fizyczna, a może jakieś wygłupy? – zastanawiali się mieszkańcy miast, kiedy na ulicach pojawili się pierwsi zwolennicy tej dyscypliny. Teraz widok kijków u osób starszych i młodszych, w parku i na szlaku nie budzi w nikim szczególnego zdziwienia. To sport jak każdy inny, co więcej może go uprawiać prawie każdy, niezależnie od wagi, wieku czy problemów zdrowotnych. Nornic walking to po prostu taki bardziej forsowny spacer, który działa na nasze mięśnie doskonale i ich bez zbędnego obciążania.

Co daje przyszłym mamom nordic walking:

  • Nordic Walking Doskonały Dla Kobiet W Ciążypomaga zachować kondycję,
  • Nordic Walking Doskonały Dla Kobiet W Ciążyzwiększa wydolność organizmu,
  • Nordic Walking Doskonały Dla Kobiet W Ciążypoprawia koordynację ruchową,
  • Nordic Walking Doskonały Dla Kobiet W Ciążyangażuje około 80 proc. mięśni całego ciała (dzięki wymuszonym ruchom rąk),
  • Nordic Walking Doskonały Dla Kobiet W Ciążynie powoduje bólu kręgosłupa ani mięśni – trudno się po prostu nadwyrężyć,
  • Nordic Walking Doskonały Dla Kobiet W Ciążyjest bezpieczny i łatwy do uprawiania w każdym środowisku,
  • Nordic Walking Doskonały Dla Kobiet W Ciążyrozluźnia napiętą okolicę karku i barki,
  • Nordic Walking Doskonały Dla Kobiet W Ciążypozwala się dotlenić.
Nordic Walking doskonały dla kobiet w ciąży
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *