You are here
Home > ciąża > Nordic Walking doskonały dla kobiet w ciąży

Nordic Walking doskonały dla kobiet w ciąży

nordicBrzuch aktywnej przyszłej mamy to dla dziecka wymarzone miejsce do rozwoju. Dużo się dzieje, mama ma kondycję, świetne samopoczucie i dba o siebie – maluch to wszystko czuje, a jego organizm na pewno doceni te starania i będzie rozwijał się tak, jak powinien.

Kobiety, które zachodzą w ciążę w sprzyjającym dla swojego organizmu momencie życia, naturalnie lepiej czują się od starszych przyszłych matek lub kobiet, które akurat przeżywają załamanie formy. Jednak nie tylko o klasyczną sprawność fizyczną chodzi. Jak wiadomo uprawianie sportu podobnie jak niektóre dania, wzmaga wydzielanie endorfin, odpowiedzialnych za poczucie zadowolenia. Dlatego też jeśli przyszła mama dobrze się czuje i ma satysfakcję ze sportu, znacznie łatwiej przyjedzie jej przejść przez nawet najtrudniejsze powikłania ciążowe.
Panie aktywne i sprawne będą zapewne musiały z niektórych swoich aktywności zrezygnować, jednak nie ma przeciwwskazań, by zastąpić bardziej forsowne sporty takimi, które są na pewno dla dziecka i matki bezpieczne, a do tego przynoszą obojgu sporą dawkę satysfakcji.

Nordic walking

Spacery z kijami? Czy to na pewno aktywność fizyczna, a może jakieś wygłupy? – zastanawiali się mieszkańcy miast, kiedy na ulicach pojawili się pierwsi zwolennicy tej dyscypliny. Teraz widok kijków u osób starszych i młodszych, w parku i na szlaku nie budzi w nikim szczególnego zdziwienia. To sport jak każdy inny, co więcej może go uprawiać prawie każdy, niezależnie od wagi, wieku czy problemów zdrowotnych. Nornic walking to po prostu taki bardziej forsowny spacer, który działa na nasze mięśnie doskonale i ich bez zbędnego obciążania.

Co daje przyszłym mamom nordic walking:

  • pomaga zachować kondycję,
  • zwiększa wydolność organizmu,
  • poprawia koordynację ruchową,
  • angażuje około 80 proc. mięśni całego ciała (dzięki wymuszonym ruchom rąk),
  • nie powoduje bólu kręgosłupa ani mięśni – trudno się po prostu nadwyrężyć,
  • jest bezpieczny i łatwy do uprawiania w każdym środowisku,
  • rozluźnia napiętą okolicę karku i barki,
  • pozwala się dotlenić.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Top